Експедиція "Зелений щит 2021"

В рамках запровадження активних форм роботи з дітьми в літній період Луганський обласний центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, користуючись тим, що область знаходиться в «зеленій зоні», 22 липня 2021 року, в місті Кремінна провів обласний тренінг з вивчення стану малих річок Луганщини (на прикладі річки Красна).

Даний тренінг є продовженням роботи обласної еколого-натуралістичної експедиції «Зелений щит», яка поновила свою роботу цього річ та присвячена 30-річчю Незалежності України, в рамках всеукраїнських природоохоронних акцій «Річки мого дитинства» та «Мала річка моєї Батьківщини».

Проведення цього тренінгу стало можливим завдяки спільним діям Департаменту освіти і науки та Департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів Луганської ОДА. Фінансову підтримку у проведенні Тренінгу надала Програма Організації об’єднаних націй із відновлення та розбудови миру (ПРОООН).

На відкритті Тренінгу були присутні в.о. директора Департаменту комунальної власності, земельних, майнових відносин, екології та природних ресурсів Луганської ОДА-ВЦА Тетяна Кукушкіна, начальник відділу позашкільної, спеціальної освіти, закладів та установ обласної комунальної власності Департаменту освіти і науки Луганської ОДА Василь М’ягкоход, спеціаліст з екології ПРООН Олексій Пиріков. Вони зазначили про важливе значення доручення учнівської молоді до вивчення екологічних проблем регіону, побажали успіхів у проведенні Тренінгу. Також для організації дослідницької роботи Луганському ОЦЕНТУМ були передані 2 лабораторії для вивчення прісних водойм, 2 шатри-намети та 2 мобільні столи, які були використані безпосередньо при проведенні цього заходу.

До тренінгу долучились учні з Красноріченького  ліцею Красноріченської селищної громади (Сватівський район), Кремінських закладів загальної середньої освіти № 1, 2, 3, 5 Кремінської міської громади та закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської ВЦА (Сєвєродонецький район). Всіх їх об’єднало те, що вони живуть біля річки Красна, яка є притокою найбільшої ріки на Сході України – Сіверського Донця. Всього у тренінгу взяли участь 40 учнів та 10 педагогів.